Преподаватели от Белгия, Испания, Канада, Румъния, Финландия и Франция се срещнаха със своите колеги от бургаската гимназия за романски езици, за да почерпят опит, както и да дадат своите идеи относно дигиталното образование. Всички модерни технологии носят със себе си своите плюсове.
„Достъпът до всички участници в образованието – учители, родители и ученици ще бъде по-лесен, като използваме дигиталните ресурси. Считаме, че е нужно на учениците да им се предоставят такива ресурси, които да ги улесняват в образователния процес „, каза директорът на ПГРЕ „Г.С.Раковски“ – Бургас.
А чуждите преподаватели определиха българските училища като добре подготвени и спазващи същия ритъм на работа като останалите европейски учебни заведения.
„Ние си даваме сметка, че светът се променя. Той се променя не само в Европа, но и отвъд океана. Всички сме в ерата на цифровите технологии и трябва да работим в тази посока. Нашият проект е насочен не само към новите технологии в обучението на учениците, но най-вече в управлението от директорите на училищата, което е много важно, за да върви образованието напред“, поясни представителката на католическите училища във Франция Мари-Жан Спитери.
Бургаските ученици също са на мнение, че часовете са по-разнообразни, полезни и запомнящи се, ако се използват повече съвременни технологии и иновативни методи по време на обучението им.
По време на работната среща в Бургас участниците се запознаха с онлайн платформата за обучение на учениците от гимназията за романски езици и бяха приветствани с традиционния български фолклор, който успя да ги изненада.
Повече гледайте във видеото!