bМТ- Бургас Медия Тренд

Заради риск от наводнение: ДНСК разпореди премахване на незаконна корекция на коритото на река край Свети Влас

  20.11.2025 15:01
Заради риск от наводнение: ДНСК разпореди премахване на незаконна корекция на коритото на река край Свети Влас

Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) издаде заповед за премахване на незаконни строителни дейности, извършени върху коритото на река „Козлука“ в района между Емона и Свети Влас. 

Обектът представлява корекция на речния път и изсипване на земни насипи, които са изпълнени без необходимите разрешителни по Закона за устройство на територията и създават предпоставки за наводнения. 

Нарушението засяга терени, част от морския бряг до плаж „Козлука“, попадащи в община Несебър. Според документацията, строителството е класифицирано като незаконно и следва да бъде премахнато.

От Регионалната дирекция за национален строителен контрол в Бургас започва процедура по уведомяване на засегнатите собственици и лица, след което 


Свързани новини
Последни новини
Анкета
Подкрепяте ли въвеждането на еврото в България?

Резултати