bМТ- Бургас Медия Тренд

Зам.-министърът на МВР: Сигналите за контролиран вот се регистрират и проверяват

  07.03.2026 11:15
Зам.-министърът на МВР: Сигналите за контролиран вот се регистрират и проверяват

Основен приоритет на Министерството на вътрешните работи в момента е подготовката за провеждането на законосъобразни и честни избори за народни представители. Това заяви в Бургас заместник-министърът на вътрешните работи Калоян Калоянов.

По думите му, наред с ежедневните полицейски дейности, именно изборният процес е във фокуса на работата на ведомството.

„Основният приоритет е провеждането на законосъобразни, и ако те бъдат законосъобразни, ще бъдат и честни избори за народни представители“, подчерта Калоянов.

Той съобщи, че вчера е било проведено национално съвещание на ръководния състав на МВР, ръководено лично от министъра, по време на което са били поставени конкретни задачи.

„Колегите по места имат достатъчно опит, тъй като са проведени множество вече на брой избори, знаят какво да правят, знаят как да го направят и имат достатъчно мотивация, за да може да бъде изпълнена тази задача“, каза още заместник-министърът.

По отношение на евентуални сигнали за купен, контролиран или корпоративен вот, Калоянов заяви, че служителите на МВР вече работят по организацията на този процес.

„Такива сигнали, независимо от техния характер, изразяващи се най-вече в нарушение на политическите права на гражданите, съгласно Наказателния кодекс, независимо от формата на контролирания вот, дали той е платен или корпоративен, тези сигнали се регистрират и се работи по тях“, посочи той.

На въпрос дали вече има постъпили сигнали, заместник-министърът отказа конкретика.

„Към момента няма да коментирам дали има. Ще коментираме, когато има резултат от тези сигнали“, заяви Калоянов.

По повод промените в ръководствата на областните дирекции на МВР, той беше категоричен, че те са насочени към подобряване на работата на структурите по места.

„Смяната на ръководителите на Областните дирекции на МВР или на по-ниско ниво е с цел оптимизиране на работата на МВР по места и най-вече с цел изпълнение на основния ни приоритет – а именно провеждане на законосъобразни избори“, заяви зам.-министърът.


Свързани новини
Последни новини
Анкета
Подкрепяте ли въвеждането на еврото в България?

Резултати